Seo için şehir hedefi nasıl değiştirilir?

Seo İçin Şehir Hedefi Nasıl Değiştilir?


Bir web sitesinin bilinirliğini arttırmak ve arama motorlarında görünerek daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak adına bir takım çalışmalar yapılması gerekir. Özellikle sitenin ismini içerikle alakalı olacak şekilde belirlemek, bu çalışmaların en başında gelmektedir.

Eğer site yemek ve aşçılık üstüne bilgi veren bir siteyse, isminin spor ya da alakasız başka bir konuyla ilgili olması bir hatadır. Çünkü ziyaretçiler arama motorlarında aşçılık ve yemek üstüne anahtar kelimeler kullanarak araştırma yapacaklar ve dolayısıyla alakasız bir isimdeki web sitesine asla yönlendirilmeyeceklerdir. Bu da söz konusu web sitesinin trafik çekemeyeceği anlamına gelmektedir. Site ismi ve anahtar kelimeler ile sadece içerik açısından bilgi vermekle kalınmaz, belirli bir lisan, ülke ya da şehire hitap edilmesi de sağlanabilir.

Web Sitesinin İsmi Neye Göre Belirlenir?
Sitenin ismi ya da arama motorlarında bulunması için belirlenen anahtar kelimeler, dili ya da içerdiği bilgiler vasıtasıyla hitap edilecek kitleyi belirlemektedir. Bu çalışmalara genel olarak SEO çalışmaları denmektedir. SEO çalışmaları bir sitenin kitlelere ulaştırılması için yapılması gereken bütün çalışma ve stratejilerin genelini kapsar. Örneğin, sitenin ismi Fransızca bir kelime ise, ziyaretçi kitlesi genellikle Fransızca dilini kullanan kişiler olacaktır ve lokasyon olarak genellikle Fransa veya anadili Fransızca olan ülkeler siteyi ziyaret edeceklerdir.

SEO Çalışmasıyla Şehir Hedefleme
Sitenin ismi ve anahtar kelimeler ile hedeflenen şehir de belirlenebilmektedir. Örneğin İstanbul’da ikamet eden insanlara hitap edilmek isteniyorsa, web sitesinin ismi ya da anahtar kelimeler mutlaka İstanbul şehrini direk ya da doğrudan ilgilendirecek kavramlardan oluşturulmalıdır. Bunun sebebi, arama motorlarında İstanbul ile ilgili bir arama yapıldığı taktirde, ziyaretçilerin söz konusu web sitesine ulaşmalarını sağlamaktır.
 
Ulaşılmak istenen şehir belirlenirken bunu daha da detaylandırmak mümkündür. Örneğin, web sitesinin isminde İstanbul’un bir ilçesi olan Avcılar kelimesi geçtiği taktirde, hedefleme yaparken sadece İstanbul hedeflenmiş olmaz, ilçe bazında bir kitleye de ulaşılmış olur. Bunu mahalle, sokak, cadde gibi ayrıntılara inerek de detaylandırmak mümkündür.
 
SEO çalışmaları belirli bir bölge hedeflenerek yapıldığı taktirde, kitle daraltılmış olacak ve ziyaretçiler genellikle belirlenen bölge ya da bölgelerden geleceklerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.
Telefon
WhatsApp