Banner reklam nasıl olmalıdır?

Banner Reklam Nasıl Olmalıdır?

Reklam yayınlamanın en kolay yolarından biri banner reklam dır. Yapılan araştırmalar banner reklamın çoğunlukla sahte kimlikler tarafından yapılmasından dolayı büyük bir güvensizlik hissi de oluşturmaktadır.

Son yıllarda google bir çok banner reklamı yayından kaldırmış olmakla kalmadı aynı zaman da cezai işlemde uyguladı. Banner reklam yapmak isteyenlerin birçok kritere dikkat etmesi gerekiyor.

Banner Nasıl Hazırlanır?

İnternet genelinde yapacak olduğunuz kısa bir araştırma bir çok banner reklam yapma sitesine ulaşmanızı sağlar. Bu sitelerin ücretsiz olarak vermiş oldukları hizmetler ile hiçbir bilgiye sahip olmayanlar bile kendilerine banner hazırlaya bilir. Fakat bu bannerler üzerinde hizmeti veren sitenin internet adresi (küçük puntolar ile) yer alır. Kalitesi düşük olur. Bazı banner siteleri reklamsız banner yapma olanağı sağlar fakat banner yapımında ki kullanım kısıtlaması oldukça fazla olur. Bu sitelerden yaralanarak banner yapacaklar ücretli olarak yaralanmalarında fayda var. Aksi taktirde ihtiyacı karşılamaz sadece banner yapımı hakkında tecrübe edinmiş olunur.

Basit bir resimden de banner hazırlanabilir. Fakat bannerler de önemli olan şey kaliteli materyaller kullanılarak hazırlanmış olmasıdır. Kalitesi düşük bannerler banner reklamcılığında sağlıklı sonuçlar alınmasını önler.

Banner İle Reklam Yapmak

Ürün veya site reklamları hazırlanmış olan çeşitli ebatta ki bannerler ile bir başka internet sitesinde, hazırlanmış olan bannerin yayınlanması ile reklam yapılmaya başar. Bir başka site sahibinin ya da ürün sahibinin hazırlamış olduğu bannerleri kendi sitenizde yayınlamaya başlayarak ilgili sitenin ya da ürünün reklamı yapılmış olur.

Yayınlanan bannerlerde ilgili konu çok kısa ve net olarak açıklanmalı. Banner de renk karmaşası olmamalı. Eğer hareketli banner hazırlanmış ise görüntü hareketi site ziyaretçisinin dikkatini dağıtmamalı. Bannerin sunumu ziyaretçiye güven vermeli. Bannerin eklenmiş olduğu web sayfasının açılış hızını etkileyecek boyutta görseller içermemeli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.
Telefon
WhatsApp