Google özgün makaleleri nasıl algılar?

Google Özgün Makaleleri Nasıl Algılar?

Birçok kişi, bilgilerini başka insanlara aktarmak ya da para kazanmak adına web ortamında makaleler yazmaktadır. Bu işten para beklentisi olan insanlar için durum zaman içerisinde farklı bir hal almaktadır. Yazdıkça kazanılan bu çalışma sektöründe gün içerisinde fazla sayıda makale yazma imkanı olmayan kişiler, makalelerini başka yazıları kopyalayarak oluşturmaya başlamakta ve zamandan tasarruf etme amacı taşımaktadırlar. Bu durumda, söz konusu kişilerin yazdıkları makaleler için ücret ödeyen kurumlar ve kuruluşlar bir takım önlemler almaya mecbur kalmaktadırlar.

Google Nasıl Çalışır?

İnternet sektöründen para kazanmaya çalışan insanların bir numaralı hedefi Google firmasıdır. Reklamcılık sistemi sayesinde kişilere kendi web sitelerinde Google adına reklamlar yayınlayıp para kazanma imkanı sunmaktadır. İnsanlar bu amaç doğrultusunda kurdukları web sitelerinde belli konularla ilgili yazılar yayımlamaktadırlar. Google’ın beklentisi, para kazanmak için üretilen içeriklerin tamamen özgün ve benzersiz olmasıdır. Yani yayınlanan bir makale özgün makale niteliği taşımak zorundadır.
 
Google’ın çalışma prensibine göre web sitelerin listelerde yukarıya tırmanabilmeleri için içerik üretmeleri gerekmektedir. Yani bu işin sonu yoktur. Web site sahipleri sürekli çalışmalı ve sitelerine güncel bilgiler eklemelidirler. 

Google Kopya İçeriklere Karşı Nasıl Bir Önlem Almaktadır?

Amaç, web sitelere sürekli özgün bilgiler eklemek olunca, insanlar amaçladıkları hıza ulaşmakta zorluk çekmektedirler. Gün içerisinde yeterince makale yazma fırsatı ve enerjisi bulamayan insanlar, bu sefer kopya makaleler kullanarak sitelerini doldurmaya çalışmaktadırlar. Bu durumda, Google Örümcekleri olarak bilinen bir çeşit Google yazılımı, söz konusu web sitesini tarar ve kopya içerikleri anında tespit eder. Bu konuda kullanılan Google yazılımı çok gelişmiş bir yazılımdır.
 
Google Özgün Makaleleri Nasıl Algılar?

Söz konusu yazılım eğer taradığı verilerde kopya içerikli  bir hata bulamazsa, Google bu veriyi özgün olarak kabul eder. Yani kişi tamamen özgün olarak bir makale yazdığında, Google bu yazının kopya olmadığını anlar ve söz konusu makaleyi kabul eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.
Telefon
WhatsApp