Sıkça Sorulan Sorular

Merak Edilenleri ve Cevapları

Cevabını bulamadığınız ve aklınıza takılan her soru, öneri ve görüşleriniz için bize ulaşabilirsiniz.
Bize Ulaşın

E-ticaret paketleriniz ve fiyatları nelerdir?

İhtiyaçlarınıza göre 4 farklı paketimiz bulunmaktadır. Paketler sayfamızdan aralarındaki farkları ve fiyatlarını görüntüleyebilirsiniz.

Yıllık ücretiniz nedir? Her yıl aynı ücreti mi ödeyeceğiz?

Hiçbir paketimizde yıllık yazılım ücret yoktur. Ömür boyu yazılımı kullanma garantisi veriyoruz. Takip eden senelerde sadece sitenizin Hosting (Barındırma), Alan adı, SSL Güvenlik sertifikası, yedeklemeler ve destek hizmetleri için talep edilen bir ücret mevcuttur. Detaylar için lütfen müşteri temsilcimiz ile iletişime geçiniz.

Sistemin kullanım sürecinde sizden nasıl destek alabiliriz?

Yeni Ticarex paketi satın almış müşterilerimiz için düzenlediğimiz, ücretsiz eğitimlere katılabilirsiniz. Mesai saatleri içerisinde, dilediğiniz zaman destek ekibimizden telefonla destek alabilirsiniz. Destek sistemi üzerinden talep oluşturabilir veya yardım videolarımızı izleyerek bilgi edinebilirsiniz. Ticarex ailesi olarak, tüm süreçlerinizde yanınızdayız.

Tüm Güncellemelerden ücretsiz faydalanabiliyor muyuz?

Ticarex Yazılım AR-GE ekibi, devamlı olarak yeni özellik geliştirmeleri ve düzenlemeler yapmaktadır. Ticarex paketlerini kullandığınız süre zarfında çıkacak olan tüm sürümlerden ücretsiz olarak faydalanırsınız.

Sunucularınız hızlı ve güvenli mi?

Ticarex, Microsoft Azure mimarisi üzerinde hizmet vermektedir. Microsoft’un son teknoloji yedekli ürünleri kullanılarak kurulan dağınık mimarimiz ile hızlı ve güvenli bir servis alırsınız. Toplam hat kapasitemiz her geçen gün artmakta ve ölçeklenebilir olarak büyüyebilmektedir. Ek olarak yedekleme hizmetimiz de ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Ticarex hangi ödeme seçeneklerini desteklemektedir?

Kredi Kartı, Mail Order, Banka Havalesi / EFT, Kapıda ödeme seçenekleri, Paytr, İyzico ödeme seçenekleri sistemlerimizde aktif kullanılmaktadır.

Sitede kredi kartı güvenliği nasıl sağlanıyor?

Ticarex Paketleri’ni kullanan sitelerdeki kartlı işlemlerin güvenliği, 256-Bit SSL sertifikaları ile sağlanmaktadır. SSL sertifikası ile şifrelenen kart bilgileri otomatik olarak işlemi gerçekleştirecek olan bankaya şifreli olarak iletilir ve işlem sonucu sisteme kaydedilir. Tüm işlemlerde hiçbir kredi kartı bilgisi sistemde tutulmaz. Bu sebeple ne siz, ne personeliniz ne de Ticarex ekibi kart bilgilerine hiçbir şekilde erişemez.

Farklı yetkilendirmelere sahip site yöneticisi tanımlayabilir miyiz?

Birden fazla site yöneticisi tanımlayabilirsiniz, herhangi bir limit bulunmamaktadır. Personelinize özel yetkilendirme ile modül ve özellik bazlı görme, düzenleme ve silme hakkı verebilirsiniz.

Kargo modülünüz nasıl işliyor?

Ticarex kargo modülü, tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Desi, Mesafe ve Bölge bazında kargo fiyatlarınızı belirleyebilir ve siparişlerde kargo tutarlarını otomatik hesaplatabilirsiniz. Ek olarak ürüne özel kargo fiyatı veya sipariş toplamlarına göre ücretsiz kargo fırsatları da sunabilirsiniz.

İstediğimiz kargo şirketleri ile çalışabilir miyiz?

Dilediğiniz kargo firması ile çalışabilirsiniz. Birçok kargo firması ile sistemimizin otomatik entegrasyonu mevcuttur. Taşıyıcınız ile anlaşma yaptığınızda bu entegrasyonları da ücretsiz kullanabilirsiniz.

Paketleriniz Google ile tam uyumlu mudur?

Ticarex paketlerimiz Google servisleri ile uyumlu çalışmaktadır. Google Analytics ve AdWords üzerinden raporlama ve dönüşüm takibi yapabilirsiniz. Google Webmaster Tools üzerinden oluşturulan Sitemap aktarımını ve doğrulama işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Rakip seo analizi nedir?

Rakip seo analizi sizinle aynı sektörde hizmet veren ve google sıralaması iyi olan 3 sitenin belirlenip açıldıkları günden son güne kadar yaptıkları tüm seo çalışmalarını size raporlayan hizmetimizdir.

Sisteminizde hangi bankaların sanal Pos altyapısı kullanılmaktadır?

Türkiye’de sanal POS hizmeti veren 18 bankanın tamamının sanal POS entegrasyonları, sistemlerimiz tarafından desteklemektedir. Bankalara başvurarak alabileceğiniz sanal POS’unuzun bilgilerini sistemimize girerek, dakikalar içinde ödeme kabul etmeye başlayabilirsiniz.

Bankalardan sanal POS almak için ne yapmamız gerekir?

Bankalara sanal POS başvurusunda bulunmanız için öncelikle vergi levhası olan bir firmanızın olması gerekmektedir. Bankalara göre istenen evraklar değişiklik göstermektedir. Ticarex Sistemleri Türkiye’deki tüm bankaların sanal POS altyapılarını desteklemektedir.

Banka alternatifi iPara, PayU gibi ödeme sistemleri ile uyumlu mudur?

Ticarex, Paynet, Paytr, iPara, PayU ve Iyzico ile entegre çalışmaktadır. Bankalardan ayrı ayrı POS almak istemiyorsanız, bu ödeme sistemlerini tercih etmenizi öneririz.

POS başvuru süreçleri için gerekli hazır sözleşmeler var mı?

İş süreçlerinizi kısaltmak ve e-ticaret’e hızlıca başlamanız için avukatlarımız tarafından hazırlanmış hazır sözleşmeler bulunmaktadır. Kanunen sitenizde mecburi olarak yayınlamanız gereken, Gizlilik, mesafeli satış ve iade şartları gibi sözleşmeler, Teknik Destek birimimiz tarafından sizlere ulaştırılacaktır. Firmaların faaliyet gösterdiği alan ve yapılarına göre değişiklik gösteren bu sözleşmelerin, bir avukat tarafından incelenmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılması gerekliliğini önemle hatırlatmak isteriz.

Birden fazla domain kullanabilir miyiz?

E-ticaret siteniz için 1 adet ana domain belirlemeniz gerekmektedir. Diğer domainleriniz içinde sınırsız yönlendirme yapabilirsiniz. Yönlendirilen tüm domainler ana domain adı altında açılacaktır.

Toplu olarak ürün güncelleyebiliyor muyuz?

Toplu fiyat, stok, resim güncellemesi yapabilirsiniz. Ürünler modülü üzerinden toplu fiyat, stok güncellemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra Excel veya XML entegrasyonları ile de toplu güncelleme ve aktarım yapabilirsiniz. Excel veya XML entegrasyonları ile ürün giriş süreçlerinizi kısaltabilirsiniz.

Sisteminiz farklı kurları destekliyor mu?

E-PazarSoft sistemimiz farklı döviz kurlarını desteklemektedir. Dilerseniz Türk Lirası, Dolar, Euro, Pound, Yen, Yuan olarak fiyatlarınızı belirleyebilir ve satışa sunabilirsiniz.

Hangi muhasebe programlarıyla entegresiniz?

Ticarex Paketleri aktif olarak Logo, Mikro, Netsis, Eta, Sap, Dynamics, Nebim, Zirve, Akınsoft gibi ülkemizde en çok kullanılan muhasebe programları ile tam entegre çalışmaktadır. Hiçbir dosya gönderimine gerek kalmadan tüm işlemler anlık karşılıklı olarak güncellenmektedir.

Sisteminiz birden fazla dil seçeneği sunuyor mu?

Ticarex sistemimiz 11 farklı dilde çalışmaktadır. Dilediğiniz dilde yayın yapmak için teknik destek personelimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kendi hazırlayacağımız XML’imizi kullanabilir miyiz?

Dilerseniz kendi hazırlayacağınız XML’leri de kullanabilirsiniz. Teknik destek ekibimizden alacağınız örnek XML desenine göre düzenleyeceğiniz dosyaları kolaylıkla sistemimize aktarabilirsiniz.

Özel tasarım yapıyor musunuz?

Tabiki , Ticarex tasarım ekibi marka ve konseptinize uygun tasarımlar yaparak satışlarınıza maksimum katkı sağlar. Dilerseniz mevcut tasarımınızı sisteme giydirebilir, hatta hazır tasarımlarımızı konseptinize göre özelleştirme yaptırabilirsiniz.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.
Telefon
WhatsApp